Na palubu si môžete vziať len jednu príručnú batožinu, v ktorej sa nesmú okrem ostrých predmetov nachádzať ani tekutiny.

Na palubu si môžete teraz vziať len jeden kus batožiny. Teda nemôžete mať na palube ruksak a k tomu ešte tašku s notebookom. Toto obmedzenie sa netýka prípadných nákupov, ktoré urobíte už v odletovej duty-free zóne (batožinu Vám budú kontrolovať ešte pred vstupom do tejto zóny). Maximálne povolené rozmery príručnej batožiny sú nasledovné: 56cm x 45cm x 25cm.


Veľmi prísne bezpečnostné opatrenia sa vzťahujú na tekutiny, ktoré si so sebou môžete vziať na palubu. Platí to aj pre tekutiny, ktoré máte v príručnej batožine. Maximálny objem tekutiny je 100ml. Týka sa to parfumov, krémov, zubných pást, ale aj minerálky či iných nápojov. Povolený objem 100ml sa vzťahuje aj na objem nádoby, v ktorej tekutinu prenášate. To znamená, že si na palubu nemôžete vziať pollitrovú fľašu minerálky, v ktorej je len 100ml tekutiny. Navyše všetky tekutiny musia byť pre kontrolou umiestnené do priehľadných obalov (ktoré Vám dajú pri check-in), spolu s akýmikoľvek liekmi. Tento priehľadný obal musí prejsť röntgenovou kontrolou a potom ho musíte umiestniť do príručnej batožiny.


Naďalej platia aj „staré známe“ obmedzenia – v príručnej batožine nesmú byť žiadne ostré predmety, najmä nožíky či nožničky. Tieto predmety Vám budú pri kontrole zabavené, preto ak prevážate ostré predmety, musíte ich ešte pre check-in kontrolou umiestniť do hlavnej batožiny.


Nezabudnite si pred letom vypnúť mobilný telefón i ďalšie elektronické zariadenia. Mobilný telefón sa nesmie používať počas celého letu; ostatné zariadenie (napr. notebook) môžete zapnúť až po vzlietnutí, keď zhasnú nápisy „Pripútajte sa prosím“. Použitie akéhokoľvek elektronického prístroja konzultujte s letuškami, aby ste predišli prípadným problémom.