Informácie o RSS kanáloch pre server Londyn.sk – RSS pre novinky a RSS pre diskusné fórum. Odteraz už nezmeškáte žiadny článok.

Náš server Londyn.sk vám odteraz ponúka dva RSS kanály: jeden pre správy a nové články a druhý pre diskusné fórum.


Čo je RSS?


RSS je špeciálny formát, vďaka ktorému vám neunikne žiadny nový článok, novinka či správa z našich stránok a žiadny príspevok z nášho diskusného fóra. RSS vám zabezpečí doručenie správ priamo do vášho počítača.


Akonáhle pribudne na stránkach Londyn.sk nový článok alebo správa v diskusnom fóre, v priebehu niekoľkých minút sa o tom dozviete prostredníctvom špeciálneho programu. Náš RSS kanál vás sám upozorní na všetko nové, čo sa objaví na stránkach Londyn.sk.


Počítačovému programu, ktorý sa stará o kontrolu nových správ na vybranom serveri, sa hovorí RSS čítačka (RSS reader). Program v pravidelných intervaloch (napríklad každú hodinu) kontorluje, či na našom serveri nie je niečo nové. Ak nájde novú správu alebo príspevok v diskusnom fóre, ihneď vás na to upozorní. Správu si môžete prečítať priamo v RSS čítačke, nemusíte dokonca ani otvárať internetový prehliadač.


Čo potrebujete k tomu, aby ste mohli využívať naše RSS kanály?


Predovšetkým potrebujete nejakú RSS čítačku, teda program, ktorý sa bude starať o kontrolu nových správ. Odporúčame vám napríklad FeedReader (www.feedreader.com), ktorý si môžete zadarmo stiahnuť z tejto stránky. Prípadne môžete vyskúšať český program (tiež zadarmo) RSS Point (www.rsspoint.cz), ktorý nájdete na tejto stránke.


Po nainštalovaní RSS čítačky stačí už len pridať adresu nového kanála. Na Londyn.sk máme dva RSS kanaly:
Stačí, keď tieto adresy zadáte do RSS čítačky – a je to. Môžete vybrať, či chcete byť upozornení na nové správy a články (prvý kanál) alebo na nové príspevky v diskusnom fóre (druhý kanál), prípadne oboje.


Samozrejme, RSS čítačka nie je len pre náš server ? môžete si pridať adresy vašich obľúbených webových stránok, ktoré podporujú RSS formát.


Ak by ste mali problém s inštaláciou RSS čítačky alebo pridaním nového RSS kanálu, odporúčame vám tento článok, ktorý podrobne popisuje (v češtine) inštaláciu spomínanej čítačky FeedReader.


V prípade akýchkoľvek problémov nám napíšte na londyn@londyn.sk, alebo sa vyjadrite v diskusii pod článkom.