a

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer. Proin gravida nibh vel velit auctor aliquet. Aenean sollicitudin, lorem quis bibendum auctornisi elit consequat ipsum.

Working Hours

Monday > Friday: 5am > 5pm
Saturday: 9am > 1pm
Sunday: Closed
Latest News

Dopravný kolaps

Londýnčania v stredu bojujú s dopravným kolapsom pre 48-hodinový štrajk pracovníkov metra, ktorý sa začal v utorok o 20:000 SELČ.

Päť trás metra je úplne vyradených z prevádzky a len severná trasa funguje bez obmedzení. Štrajk najviac postihol Londýn počas rannej dopravnej špičky a ulice zaplnil autami, motorkami a bicyklami. Dopravný podnik posilnil autobusové spoje a lodnú dopravu na Temži. Ďalšie dopravné problémy sa očakávajú v stredu večer, keď sa bude na štadióne na severe Londýna konať kvalifikačný zápas o postup na budúcoročný svetový pohár medzi Anglickom a Andorrou.

Štrajk organizuje železničný odborový zväz RMT. Dôvodom je spor najmä o výšku platov a prepúšťanie s mestom, ktoré metro prevádzkuje. Rokovania o vyriešení sporov v utorok zlyhali, no starosta Londýna Boris Johnson vyzval RMT, aby sa vrátil k rokovaciemu stolu. Štrajk označil za “provokatívny a zbytočný”.


No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.