a

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer. Proin gravida nibh vel velit auctor aliquet. Aenean sollicitudin, lorem quis bibendum auctornisi elit consequat ipsum.

Working Hours

Monday > Friday: 5am > 5pm
Saturday: 9am > 1pm
Sunday: Closed
Latest News

Ako si nájsť prácu v Anglicku – časť 4. (Jobcentres)

Prácu v Británii môžete získať aj cez úrade práce – Jobcentre.

Jobcentre Plus je názov služby britského ministerstva práce a sociálnych vecí (Department of Work and Pensions). Sú to pracovné úrady, ktoré pomáhajú s nájdením práce. Majú okrem iného na starosti aj vyplácanie podpory v nezamestnanosti (to sa netýka Slovákov a Čechov), poskytujú konzultácie a rady v prípade nezamestnanosti, organizujú rekvalifikačné kurzy.


Tieto úrady práce (Jobcentre Plus a Jobcentres) nájdete na významnejších uliciach v britských mestách. Poskytujú zdarma informácie o voľných pracovných miestach, ktoré si na mieste môžete zdarma vytlačiť, a poskytnú vám aj osobné konzultácie či rôzne informačné materiály. V


äčšina inzerovaných pracovných miest v Jobcentres sú však manuálne či nekvalifikované alebo slabo platené práce. Pracovné ponuky sú v nich vyvesené na nástenkách alebo priamo vo výklade, a sú zaradené do rôznych kategórií (administratívne, stavebné práce a pod.). Vnútri nájdete počítačové terminály, na ktorých si môžete prezerať pracovné ponuky. Ak nájdete nejakú zaujímavú pracovnú ponuku, opíšte si jej referenčné číslo a zájdite za pracovníčkou pri prepážke, ktorá vám povie viacej informácií o danej pracovnej pozícii.


No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.