a

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer. Proin gravida nibh vel velit auctor aliquet. Aenean sollicitudin, lorem quis bibendum auctornisi elit consequat ipsum.

Working Hours

Monday > Friday: 5am > 5pm
Saturday: 9am > 1pm
Sunday: Closed
Latest News

Príjmy z Veľkej Británie v slovenskom daňovom priznaní

Upozorňujeme Slovákov, pracujúcich vo Veľkej Británii, na povinnosť podať na Slovensku daňové priznanie.


Slováci, ktorí majú stále trvalý pobyt na území Slovenskej Rebupliky, sú povinní podať daňové priznanie aj v prípade, že majú príjmy len zo zamestnania vo Veľkej Británii.


Veľa Slovákov si myslí, že ak pracujú v Anglicku a majú príjmy len v Anglicku (t.j. na Slovensku nezarobili ani korunu), že potom na Slovensku nemusia podávať daňové priznanie. Tento názor je nesprávny.


Ak teda máte trvalé bydlisko na území Slovenskej republiky a legálne pracujete vo Veľkej Británii, musíte podať daňové priznanie na Slovensku. Ide len o povinnosť podať daňové priznanie a uviesť v ňom vaše príjmy z Británie. Nevzniká vám povinnosť platiť na Slovensku žiadnu daň (vďaka dohode medzi SR a UK o zamedzení dvojitého zdanenia).


Mnohí Slováci sa povinnosť podať daňové priznanie vykašlú. Hrozí im však predvolanie z daňového úradu a pokuta.


V prípade, že ste daňové priznanie zabudli podať aj za minulé roky, môžete tak spraviť spätne, keď vás k tomu daňový úrad na Slovensku vyzve. Bude vám však vyrúbené penále za omeškané dni.


Premlčacia doba je 5 rokov. Takže ak vás daňový úrad nevyzve na podanie priznanie do piatich rokov, ste “za vodou”.


Mimochodom, ak máte príjmy zo zamestnania v Británii za minulý rok, potom môžete požiadať daňový úrad o odklad podania daňového priznania až do 30.9.


Viac sa dočítate v článku Lucie Tiererovej na blogu SME.


V našom diskusnom fóre nájdete presný postup ako uviesť príjmy z Británie v daňovom priznaní od čitateľky Maríny.


Vaše postrehy a skúsenosti privítame v diskusii pod článkom.


No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.