a

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer. Proin gravida nibh vel velit auctor aliquet. Aenean sollicitudin, lorem quis bibendum auctornisi elit consequat ipsum.

Working Hours

Monday > Friday: 5am > 5pm
Saturday: 9am > 1pm
Sunday: Closed
Latest News

Čo robia Slováci s peniazmi zarobenými v zahraničí

Slováci v zahraničí zarobia dohromady viac ako celá Bratislava. Niektorí z nich sa domov už nikdy nevrátia a úspory použijú na kúpu malého bytu kdesi na predmestí Manchestru či Dublinu.

Zhruba polovica úspor, ktoré Slováci ušetria v zahraničí, smeruje do zabezpečenia bývania. Vyplýva to zo spoločných prieskumov Slovenskej akadémie vied a britskej univerzity v Exeteri.


Koľko našinci v zahraničí zarobia, ušetria a následne prinesú domov, je jedným z bielych miest slovenskej ekonomickej vedy.


Hoci dôvody pracovnej migrácie bývajú rôzne, jeden motív ostáva pre každého rovnaký – mzdový diferenciál. Kým budú existovať výrazné rozdiely medzi zárobkami v jednotlivých krajinách, bude existovať aj cestovanie za prácou.


Mnoho Slovákov pracuje v zahraničí aj niekoľko rokov a peniaze si ukladajú v mieste, kde dočasne žijú. Niektorí z nich sa domov už nikdy nevrátia a úspory použijú na kúpu malého bytu kdesi na predmestí Manchestru či Dublinu.


Nie všetci migranti však posielajú peniaze domov bankovým prevodom. A nie všetci sa ich unúvajú zahrnúť do daňového priznania.


Celý článok nájdete na stránke eTrend-u.


No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.