a

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer. Proin gravida nibh vel velit auctor aliquet. Aenean sollicitudin, lorem quis bibendum auctornisi elit consequat ipsum.

Working Hours

Monday > Friday: 5am > 5pm
Saturday: 9am > 1pm
Sunday: Closed
Latest News

Britské agentúry nesmú žiadať poplatok za sprostredkovanie práce

Britské agentúry od vás nesmú žiadať poplatok za sprostredkovanie práce. Slovenské agentúry môžu, ale musia mať povolenie od Ústredia práce, sociálnych vecí a rodiny.

Britské veľvyslanectvo upozornilo, že agentúry so sídlom vo Veľkej Británii, sprostredkujúce prácu v tejto krajine, nesmú od uchádzačov o prácu žiadať poplatok za sprostredkovanie.


Podľa zákonov platných vo Veľkej Británii je v súčasnosti protiprávne, ak náborová agentúra žiada za sprostredkovanie práce vopred poplatok za službu. Agentúram náleží za túto službu odplata od zamestnávateľov, nie od žiadateľov o zamestnanie.


Britské veľvyslanectvo bolo upozornené na existenciu podvodných náborových agentúr, ktoré operujú vo Veľkej Británii aj na Slovensku a ponúkajú sprostredkovanie práce pre Slovákov vo Veľkej Británii za poplatok.


Ak má verejnosť pochybnosti o legitímnosti sprostredkovateľskej agentúry, ktorej služby využíva, k dispozícii je telefonický kontakt na Britské veľvyslanectvo 02/5998 2000 alebo internetová adresa bebra@internet.sk.


K informácii britského veľvyslanectva dodávame, že informácia sa týka agentúr, ktoré pôsobia vo Veľkej Británii a nie slovenských agentúr. Slovenské agentúry sa riadia inými zákonmi, ktoré dovoľujú žiadať od uchádzačov o prácu, poplatok za sprostredkovanie práce v Británii. Slovenská agentúra musí mať na sprostredkovanie práce v Británii povolenie od Ústredia práce, sociálnych vecí a rodiny. Zoznam agentúr, ktoré majú na túto činnosť povolenie, nájdete na tejto stránke ÚPSVR (vo formáte PDF aj MS Word).


No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.