Prečo si vybrať akreditovanú školu anglického jazyka.

Škôl anglického jazyka je v Londýne veľmi veľa – niekoľko stoviek. Skúste zadať do vyhľadávača Google požiadavku school of english london site:.uk a môžete začať s výberom.


Nájdete rôzne školy – lacné s nie príliš kvalitnou výukou a v divnom prostredí až po luxusné školy s cenou, za ktorú by ste kúpili nový osobný automobil.


Vyberte si akreditovanú školu


Odporúčame vybrať si len takú školu, ktorá je akreditovaná od British Council. Akreditácia od British Council vám dáva záruku, že škola spĺňa istý štandard.


Konkrétne to znamená, že škola má kvalifikovaných učiteľov, pri výučbe postupuje podľa odporúčaných noriem, poskytuje ubytovanie, ďalej že výučba prebieha v bezpečných priestoroch, že triedy sú primerane vybavené, že škola uvádza vo svojich brožúrach pravdivé informácie.


V Británii je 380 akreditovaných škôl od British Council. Ich zoznam nájdete na tejto stránke British Council.


Pokiaľ sa chcete uistiť, že vami vybraná škola je naozaj OK, pozrite sa, či je škola akreditovaná aj od EnglishUK (kedysi ARELS). Ak áno, v materiáloch a na webstránke školy nájdete logo ?English UK Member?. Zoznam škôl – členov English UK nájdete na tejto stránke EnglishUk.


English UK


Naozaj odporúčame vybrať si len akreditovanú školu. Nájdete aj lacnejšie školy, ale budete zaskočení prostredím v akom sa vyučuje (častokrát rôzne podzemné priestory bez denného svetla alebo sklady na predmestí) a kvalitou vyučujúcich (rôzni prisťahovalci so silným cudzineckým prízvukom). V takýchto školách sa veľa nenaučíte a budete poriadne znechutení.