Koľko stojí lístok na metro v Londýne a aké druhý lístkov existujú. Ktorý druh lístkov je najvýhodnejší.

Na metro musíte mať lístok kúpený vopred, t.z. že si ho nemôžete kúpiť v metre. Systém je podobný ako napr. v Prahe.


Lístky si môžete kúpiť na stanici metra v okienku alebo v automate. Na väčšine staníc (najmä v centre) môžete v automate zaplatiť za lístok aj platobnou kartou. Platba za lístok kartou je v automatoch veľmi rýchla a pohodlná.


Ceny sú určené podľa zón, do ktorých sú linky metra rozdelené (6 zón). Stiahnite si plánik jednotlivých zón v Londýne. Jedna jazda v prvej zóne (Single Ticket) stojí £2. Jedna cesta v rámci prvej a druhej zóny stojí £2.30. Jednorazový lístok cez všetky zóny stojí neuveriteľných £3.80.


Denný lístok (Day Travelcard), na ktorý môžete jazdiť neobmedzene krát počas dňa na zóny 1-2 stojí 6 libier. Day Travelcard na všetky zóny stojí 12 libier. Day Travelcard platí zároveň aj na celú autobusovú sieť v Londýne (bez ohľadu ktoré zóny sú vyznačené na lístku).


Stiahnite si podrobný 31 stranový leták o cenách za dopravu v Londýne.


Ak bývate v Londýne dlhšie, tak si vybavte ?preukážku? ? Oyster card. Je to čipová karta, ktorá sa nabíja kreditom. Pri vchádzaní a vychádzaní z metra kartu priložíte na určené miesto pri východe. Oyster card je najlacnejší spôsob ako cestovať londýnskym metrom. Stiahnite si podrobnú príručku ako používať Oyster Card.


Existuje množstvo druhov lístkov na metro. Ten najvýhodnejší pre vás bude závisieť od viacerých faktorov – koľkokrát do týždna jazdíte metrom, cez ktoré zóny, koľko krát za deň idete metrom… Stiahnite si aktuálneho sprievodcu lístkami a cenami za londýnsku dopravu a nájdite si najvhodnejšiu kombináciu pre vás.