a

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer. Proin gravida nibh vel velit auctor aliquet. Aenean sollicitudin, lorem quis bibendum auctornisi elit consequat ipsum.

Working Hours

Monday > Friday: 5am > 5pm
Saturday: 9am > 1pm
Sunday: Closed
Latest News

Poštová poukážka v Británii

Na čo slúži v Británii poštová poukážka. V čom sa odlišuje od tej slovenskej. Koľko stojí odoslanie peňazí poštovou poukážkou.

Postal order (poštová poukážka) je spôsob, akým sa dajú posielať peniaze prostredníctvom pošty. Nikdy neposielajte hotovosť poštou! Poštovou poukážkou je možné odoslať sumu od 50p až po 20 libier (i keď vlastne nie je limit, ktorý by určoval hornú hranicu).


Postal order si na pošte kúpite v určitej hodnote. Napríklad poukážka v hodnote 1 libry stojí 25p, poukážka v hodnote £20 stojí £1.20 (to znamená, že pošte zaplatíte £1.25 za jednolibrovú poštovú poukážku). Na poukážke uvediete meno príjemcu, a potom ju odošlete klasickou poštou. Príjemca potom na pošte ?vymení? poukážku za hotovosť.


Vyplňte správnu stranu poukážky ? ak totiž omylom vyplníte opačnú stranu poukážky, suma bude pripísaná na účet charitatívnej organizácie.


No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.