a

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer. Proin gravida nibh vel velit auctor aliquet. Aenean sollicitudin, lorem quis bibendum auctornisi elit consequat ipsum.

Working Hours

Monday > Friday: 5am > 5pm
Saturday: 9am > 1pm
Sunday: Closed
Latest News

Problém s otvorením účtu v anglickej banke – riešenie od HSBC

Otvorenie účtu v banke je dlhodobým problémom všetkých cudzincov v Británii. HSBC ponúka bankový účet, ktorý si otvoríte jednoducho len s cestovným pasom. Na rozdiel od bežných účtov je tento spoplatňovaný.

Otvoriť si bankový účet v Anglicku bolo pre čerstvo pricestovaného cudzinca pomerne ťažké. Tejto téme sme v rubrike Financie v UK venovali štyri samostatné články („Ako si otvoriť účet v anglickej banke I.-IV.“).


Anglická banka HSBC nedávno zaviedla nový typ bankového účtu, ktorý je určený najmä cudzincom, ktorí sú v Británii buď príliš krátko alebo z nejakého iného dôvodu nemôžu či nevedia získať Proof of Address pre otvorenie účtu v banke.


Nový typ účtu sa volá Passport Account a výnimočný je tým, že na jeho otvorenie nepotrebujete doklad o adrese (spomínaný Proof of Address), ale stačí Vám len Váš pas.


K účtu dostanete medzinárodnú platobnú kartu, možnosť zriadenia trvalých príkazov, internet banking, štvrťročný výpis z účtu.


Tento účet je však na rozdiel od ostatných bežných účtov, ktoré ponúkajú britské banky, spoplatňovaný. Buď pri otvorení účtu zaplatíte jednorazový poplatok 50 libier, alebo si banka bude z Vášho účtu mesačne strhávať 5 libier za jeho vedenie.


Druhou nevýhodou Passport Account je 12-mesačná viazanosť, čiže zrušiť účet môžete až po jednom roku. Z toho logicky vyplýva, že sa viac oplatí uhradiť jednorazový poplatok 50 libier (50 libier je menej ako 12 x 5 libier za mesačné vedenie účtu).


Viac informácii nájdete na stránke HSBC o Pasport Account, kde tiež môžete požiadať o otvorenie účtu online.


Comments:
 • Anonym
  2011/06/12 at 06:34

  mno uz to nie je mesacne 5 libier ale 8

 • Michal
  2012/01/23 at 00:55

  Zdravím, no neviem teda ako to je, ale učet mi dali na prvý šup a stačil občiansky.. :-*

  Môj postup:
  prišiel som so šekom do banky. Bola to prvotýždňová výplata s part-time jobu, 99libier. Bolo mi povedané, že aby mi ho mohli vyplatiť, musím mať účet. Tak mi jeden spravili. Nepotreboval som nič len ID, teda občiansky. Mal som zo sebou pre istotu aj fakturu na plyn, z bytu kde sa zdržiavam, ale ani nepozrel. Rovnako aj papier od zamestnávateľa, kde žiada číslo účtu. Znova bez záujmu.
  Ale mal som pracovné tričko viditeľným názvom. 🙂

  Zriadili mi štandardný bezplatný učet, IB aj medzinárodnú debetnú kartu. A bola to LLOYDS bank.

  Buď zabralo to tričko, šek alebo to, že mi tam bude firma posielať výplatu. 😀

  Pekný deň.

 • Domči
  2012/03/31 at 09:55

  Ahojte ľudkovia,prosim Vás potrebujen súrne poradiť.Boli sme s priateľom v UK a nechali sme tam otvorení účet v banke HSBC a peniaze na 3 mesiace na sťahovanie poplatkov.Neviem v akom stave je teraz účet,ale bojíme sa že to bude pálka bude tomu 2 roky.Volať nevieme bo nevieme anglicky,hm pls poraďte nám moc krát ďakujem.

 • Bernadeta
  2012/09/11 at 14:26

  Práve teraz som otvorila úcet v Lloyds TSB. Dá sa to urobit aj online, ako som robila aj ja. Vraj mi poslu postou moj Welkome pack do 7 praconvych dní. Tak teda budem cakat kazdí den 🙂
  I am so happy.

 • Bernadeta
  2012/09/17 at 19:20

  Bola som prílis stastna.. 🙁 Nedalo sa otvorit, skúsila som i v HSBC, ale chceli doklad o adrese. Nedalo sa to len s passportom 😥
  Aj na webstranke je ze potrebuju overit adresu 🙁
  Sjem “au pair”ka a neviem ako mám to riesit.(au pair=childminder=opatrovatelka)