Ryanair od novembra rozširuje letecké spojenie medzi Bratislavou a Dublinom zo štyroch letov týždenne na denné spojenie.

Najväčší európsky lowcostový dopravca Ryanair oznámil, že od novembra rozširuje letecké spojenie medzi Bratislavou a Dublinom zo štyroch letov týždenne na denné spojenie.


Z Bratislavy do Dublinu lietajú aj SkyEurope Airlines, v súčasnosti tiež štyrikrát týždenne. Od zimy začínajú lietať do Dublinu trikrát týždenne aj z Košíc a írsku ponuku z Bratislavy rozširujú o tri týždenné lety do mesta Cork v juhozápadnom Írsku.


Ryanair súčasne oznámil aj príchod do Prahy. Denne začne odtiaľ lietať do Dublinu. Na tejto trati sa dá očakávať cenová vojna o cestujúcich, pretože tam už denne lieta írska spoločnosť Air Lingus, ktorá prechádza na lowcostové služby a kvôli ním opustila aj alianciu oneworld, ktorá združuje štandardných dopravcov.


Za veľmi nízke ceny lietajú z Prahy do Dublinu trinásťkrát týždenne aj České aerolínie. V krátkom čase možno očakávať aj ďalšie spoje z Prahy, hoci tam sú už veľmi husté lowcostové spojenia najmä z Veľkej Británie, Talianska a Nemecka.