Viete, že v Londýne je vyše 300 pouličných trhov? Pri návšteve Londýna si rozhodne nenechajte ujsť návštevu aspoň jedného.

Pouličné trhy v Londýne sú fascinujúce – treba naozaj zažiť. Zaplaví vás zmes najrôznejších vôní, farieb a hudby. V Londýne nájdete vyše tristo trhov či trhovísk.


Pozrite si prehľadnú mapku 19 najväčších trhov v Londýne. Nižšie spomíname len tých zopár najvýznamnejších (podrobnejšie sme na Londyn.sk písali napríkald o Portobello Market).


Camden – od Camden Hight Street po Chaik Farm Road. Nakúpite tu predovšetkým oblečenie a lacné šperky, v Camden Lock hračky, spoločenské hry, hlavolamy, hudba, film… (sobota – nedeľa 9.00 – 17.00, stanica metra Camden Town)


Brick Lane – všetko od pohoviek až po starožitné brošne (od rána do obeda, stanica metra Aidgate east)


Market Square, Greenwich – malý trh s umeleckými predmetmi a úžitkovým umením (sobota – nedeľa 9.00-17.00, stanica DLR All Saints)


Petticoat Lane, Middlesex Street a Goulston Street – lacné a pohodlné oblečenie (nedeľa 9.00-16.00, stanica metra Aidgate East alebo Liverpool Street)


Portobello Rd. – väčšinou avantgardné, módne a elegantné oblečenie a starožitnosti (sobota 9.00-17.00, stanica metra Notting Hill)


Spitalfields, Commercial Street – počas týždňa trh s úžitkovým umením, v piatok a nedeľu organické ovocie a zelenia (pondelok – piatok 11.00-15.00, nedeľa 9.00-15.00