Londýn vás určite príjemne prekvapí rozmanitou ponukou múzeí, galérií, pamiatok a kultúrnych akcií, ktorých návšteva je úplne zadarmo.


Múzea a galérie
Do mnohých múzeí sa môžete vybrať za zbierkami diel svetoznámych umelcov a pritom nebudete platiť žiadne vstupné. Túto možnosť ponúka napríklad Britské múzeum, Národná galéria, National Portrait Gallery, Tate Modern, Tate Britain, Múzeum vedy a Prírodovedecké múzeum. Podrobnejšie informácie sú k dispozícii na stránke London 4 Free – Arts & Museums.


Kultúrne akcie
Po celý rok sa v Londýne konajú rôzne kultúrne akcie, na ktoré je vstup voľný. Ide najmä o premietanie v letných kinách, koncerty pod holým nebom alebo slávnosti ako napríklad Mayor’s Thames Festival či známy Notthing Hill Carnival alebo tradičné striedanie stráží pred Buckinghamským palácom.


Parky
Pre milovníkov prírody a zelene ponúka Londýn osem kráľovských parkov a ďalšie rozhľahlé otvorené priestranstvá, akými sú na severe  Hampstead Heath alebo lesík Epping Forest na predmestí. Pri ich návšteve je skutočne ťažké uveriť, že sa nachádzajú priamo v meste. Okrem prírodných krás sa môžete pokochať miestnou pôsobivou architektúrou počas prechádzok (napr. Golden Jubilee Walkway, South Bank alebo Thames River Path) alebo cyklistických výletov. O kráľovských parkoch píšeme v samostatnom článku Kráľovske parky v Londýne.


Viac o atrakciách, ktoré sú v Londýne dostupné zdarma, nájdete na stránke Free London Attractions.