Z nespočetného množstva parkov je osem z nich kráľovských. Kráľovské parky sa vyznačujú mimoriadne starostlivo upravenými trávnatými plochami, jazierkami a oddychovými zónami.

O Londýne sa dá určite povedať, že je zeleným mestom. Londýnske parky ponúkajú milióny štvorcových metrov pre oddych – aktívny i pasívny, ale i pre mnohé kultúrne podujatia. Množstvo z nich má nádhernú kvetinovú výzdobu alebo sú inak botanicky zaujímavé. Väčšina je dobre vybavených pre rôzne športové aktivity. Na svoje si prídu aj deti, pretože preliezačky či detské ihriská sa nachádzajú v mnohých z nich.


Dajú sa v nich vykonávať naozaj rôzne činnosti – od člnkovania cez kurzy golfu až po divadlá pod holým nebom.


Green Park
Green Park leží medzi Buckinghamským palácom a Piccadilly. Rozprestiera sa na 47 ároch v mieste, kde sa kedysi konali pištoľové súboje. Je charakteristický väčšími trávnatými plochami a vysokými stromami. Je ideálnym miesto na letný piknik či opaľovanie sa. Cestičky v parku sú obľúbené na behanie.


Greenwich Park
Je najstarším kráľovským parkom a v súčasnosti je zapísaný medzi svetové kultúrne dedičstvo. Náchádza sa v ňom niekoľko historických budov. Z vrcholku parku je nádherný výhľad. Navštíviť môžete Kráľovské observatórium (Royal Observatory), Námorné múzeum (National Maritime Museum) alebo Kráľovnin dom (Queen’s House). V parku sa koná množstvo kultúrnych akcií – na svoje si prídu milovníci jazzu, opery, divadla či rôznych detských podujatí.


Hyde Park
Hyde Park je najväčším parkom v centre Londýna. Na tejto veľkej zelenej ploche ľahko zabudnete, že ste vlastne v centre Londýna. Parku dominuje jazierko The Serpentine, určené na člnkovanie. Nájdete tu i galériu súčasného umenia Serpentine Gallery. O parku podrobnejšie píšeme v samostatnom článku.


Kensington Gardens
Kensingtonské záhrady susedia s Hyde parkom. Medzi pozoruhodnosti parku patria záhrady Italian Fountain Gardens a pamätník Albert Memorial. V parku sa nachádza Kensingtonský palác so známou sochou Petra Pana a  sedemmíľovým chodníkom na pamiatku Princeznej Diany. V parku sa nachádza aj obľúbené detské ihrisko s veľkou drevenou pirátskou loďou.


Regent’s Park
V roku 1811 princ Regent poveril známeho architekta John Nasha, aby navrhol londýnsky park v naozaj veľkom štýle. V parku sa dnes nachádza Open Air Theatre – divadlo pod holým nebom, nádherná záhrada ruží, člnkovacie jazero s ostrovčekmi, detské ihrisko a niekoľko kaviarní a reštaurácií. Súčasťou parku je aj londýnska ZOO. V parku nájdete toľko zaujímavostí, že v ňom pokojne strávite celý deň.


Richmond Park
Obrovský park sa rozprestiera na vyše 2 tisícoch árov rozmanitého terénu – lesíky, trávnaté plochy a nábrežie rieky. Pôvodne bol poľovníckym revírom kráľa Karola I a aj dnes je park domovom vysokej zveri či iných zvierat. Výhľad z vrcholu parku je natoľko ohromujúci, že je dokonca zákonom chránený.  Po parku sa môžete prechádzať pešo, na bicykli či na koni. Súčasťou parku sú aj dve verejné golfové ihriská.


St. James’s Park
Z mostíka, ktorý preklenuje jazero v parku, je jeden z najkrajších výhľadov v Londýne. Park sa nachádza pred Buckinghamským palácom a obklopujú ho ďalšie dva paláce (Houses of Parliament a St. James’s Palace). Jazierko je domovom nespočetného množstva husí, kačíc a takisto aj pelikánov. V parku sa konajú aj rôzne slávnostné prehliadky a


Bushy Park
V tomto veľkom parku, ktorý ma tak trochu vidiecky charakter, žije viac ako 300 jedincov jelenej zveri. Park je vhodným miestom na športové aktivity. Súčasťou parku je aj umelá riečka. História parku je spojená s palácom Hampton Court Palace, ktorý sa nachádza na severnej strane parku.