a

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer. Proin gravida nibh vel velit auctor aliquet. Aenean sollicitudin, lorem quis bibendum auctornisi elit consequat ipsum.

Working Hours

Monday > Friday: 5am > 5pm
Saturday: 9am > 1pm
Sunday: Closed
Latest News

Lloyds of London

Kontroverzný dizajn budovy poisťovne Lloyd
s patrí medzi dominanty londýnskeho City.

Táto kontroverzná budova sa nachádza v City na Lime Street. Komplex navrhnutý architektom Richardom Rogersom a dostavaný v roku 1986, stál okolo 200 miliónov libier. Budova Lloyd’s v čase výstavby šokovala mnoho Londýnčanov, iní boli naopak nadšení.


Okolo sklenenej centrálnej budovy, ktorá sa vďaka špeciálnej úprave trbliece za každého počasia ako krištáľ, sú napojené v dvanástich poschodiach galérie. Z jednej galérie môžu návštevníci sledovať vnútorný ruch poisťovne. Všetko technické vybavenie a  inžinierske siete, v normálnych budovách schované, ako napríklad potrubie kúrenia, sú v tejto budove inštalované na povrchu. V budove boli použité mnohé technologické novinky – napríklad sklenené výťahy.


Základ budovy tvoria tri hlavné veže a tri služobné veže okolo stredového obežníkového priestoru. Návštevníci jazdia presklenými výťahmi a dostanú sa do átriovej haly s rozlohou 2800 metrov štvorcových a výškou 60 metrov.


Budova meria 88 metrov a má 14 poschodí. Nad budovou bol ponechaný stavebný výťah ako dekorácia. Ten zvyšuje budovy na vyše 95 metrov.


Lloyd’s patrí medzi najväčšie poisťovacie spoločnosti sveta.


No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.