Kontroverzný dizajn budovy poisťovne Lloyd
s patrí medzi dominanty londýnskeho City.

Táto kontroverzná budova sa nachádza v City na Lime Street. Komplex navrhnutý architektom Richardom Rogersom a dostavaný v roku 1986, stál okolo 200 miliónov libier. Budova Lloyd’s v čase výstavby šokovala mnoho Londýnčanov, iní boli naopak nadšení.


Okolo sklenenej centrálnej budovy, ktorá sa vďaka špeciálnej úprave trbliece za každého počasia ako krištáľ, sú napojené v dvanástich poschodiach galérie. Z jednej galérie môžu návštevníci sledovať vnútorný ruch poisťovne. Všetko technické vybavenie a  inžinierske siete, v normálnych budovách schované, ako napríklad potrubie kúrenia, sú v tejto budove inštalované na povrchu. V budove boli použité mnohé technologické novinky – napríklad sklenené výťahy.


Základ budovy tvoria tri hlavné veže a tri služobné veže okolo stredového obežníkového priestoru. Návštevníci jazdia presklenými výťahmi a dostanú sa do átriovej haly s rozlohou 2800 metrov štvorcových a výškou 60 metrov.


Budova meria 88 metrov a má 14 poschodí. Nad budovou bol ponechaný stavebný výťah ako dekorácia. Ten zvyšuje budovy na vyše 95 metrov.


Lloyd’s patrí medzi najväčšie poisťovacie spoločnosti sveta.