Viete, kde leží Nové Anglicko? Ak ste si doteraz mysleli, že Nové Anglicko je časť Anglicka alebo leží niekde vo Veľkej Británii, tak ste sa mýlili.

Nové Anglicko (angl. New England) je totiž územie v USA. Nie konkrétny štát, ale len oblasť, ktorá zahŕňa viacero štátov – Maine, New Hampshire, Vermont, Massachusetts, Rhode Island a Connecticut.


Historicky bolo Nové Anglicko severnou časťou pôvodnej Virgínie (ktorá sa kedysi rozprestierala celom východnom pobreží).


Centrom Nového Anglicka je Boston. Severná časť Nového Anglicka má vidiecky charakter a južná časť je pomerne urbanizovaná.


Meno dal územiu kapitán John Smith, ktorý v roku 1616 popisoval toto územie vo svojej knihe o americkom pobreží.


Nové Anglicko sa vždy trocha odlišovalo od zvyšnej časti Spojených štátov. Na jeho území sa nachádza veľa historických budov a pamiatok a celkovo si Nové Anglicko zachovalo svoj historický ráz.


Mimochodom, Nové Anglicko sa nachádza aj v Austrálii (New South Wales), tiež v Severnej Dakote v USA (New England, North Dakota) a dokonca existuje aj ostrov Nové Anglicko ? je to neobývaný ostrov pri pobreží Essexu, v Anglicku vo Veľkej Británii (New England Island).